CNC Divizör Nedir?

CNC Divizör Nedir?

Divizör yani NC döner tablalar (nc rotary table) 3 eksen CNC dik işleme merkezlerini, 4 eksen CNC ve 5 eksen CNC olarak kullanabilme imkanı sağlamaktadır. Divizör eksen ilavesi, kullanılan döner tabla modeline göre sadece 4. eksen ya da 4 ve 5. eksen cnc olarak çeşitlendirilmiştir.

Divizör fiyatları istenilen ilave eksen sayısına, işlenecek parça boyutuna ve adedine, nihai parçada istenilen hassasiyete göre değişmektedir. Talaşlı imalatta gerek iş parçası sıkma ve tutma teknolojileri, gerekse döner tabla sistemleri konusunda dünyada en çok satan ve en güvenilir marka olan Japon divizör markası Kitagawa ürünleri yarım asırı aşan tecrübesiyle tüm dünyadaki müşterilerine güven telkin etmiştir. Uzman tasarım ve mühendislik ekibi ve kanıtlanmış kalitesi ile, parça sıkma sistemlerindeki özgün ve rakipsiz yeniliklerimiz talaşlı imalat dünyasına meydan okumaktadır. Uzun süren divizör hesapları NC döner tablalarda anlık ve otomatik olarak yapılmaktadır. Değerli üreticilerimizi, Kitagawa’nın Japon kalitesiyle üretilmiş Japon divizör ve diğer ileri teknoloji ürünleriyle tanışmaya davet ediyoruz.

4 eksen cnc ve 5 eksen cnc uygulamalarında ise Kitagawa TT serisi tilt tablalarımız çokca tercih edilmektedir, Japon divizör Kitagawa TT101, TT120, TT140, TT182, TT251, TT321..vs. Divizör, yine tezgah ile eşzamanlı ya da Kitagawa Mac Mini harici kontrol ünitesi ile kullanılabilmektedir.

Ayrıca aynı anda 2 parça sıkma imkanı sunan Kitagawa TW2180 5 eksen cnc döner tablalar da talep gören ürünlerimizdendir.

Kısacası CNC divizör nedir deyince; servo motor, kaplin, döner tabla rulmanları ve döner tabla dişlilerinden oluşan; kompleks şekilli, hassas ve kritik parça talaşlı imalatında zaman tasarrufu ve yüksek verim sağlayan genellikle CNC dik işleme merkezlerinde kullanılan sistemlerden bahsetmekteyiz.

CNC Divizör modellerimiz için lütfen tıklayınız.