FANUC CNC Dik İşleme Kullanım Alanları

Fanuc ROBODRILL cnc dik işleme merkezleri yüksek hız ve hassasiyet, esnek çalışma imkanı ve kompakt tasarımı ile takım tezgahı cnc makina sektörüne güvenilir çözümler sunmaktadır. Fanuc ROBODRILL CNC dik işleme merkezi; cnc delik delme, cnc frezeleme ve diş açma (yüksek hızlı kılavuz çekme) işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Otomotiv Sanayi

Fanuc CNC dik işleme merkezinin yüksek rijitlikteki cnc takım mekanizması sayesinde ağır parçalar frezelenir ve delinir. Çoklu yüzeylerin cnc işleme ve kontürlenmesiyle talaşlı imalat otomotiv parçalarının işlenmesi kolaylaşır.

Elektrik ve elektronikte kullanılan parçalar ve küçük parçalar

FANUC CNC dik işleme merkezi talaşlı imalat makinaları, cnc makina eksenlerinde yüksek hızlarda ilerleme, yüksek hızlı iş mili operasyonu ve hızlanma-yavaşlama kontrolü ile cnc işleme verimini arttırır ve cnc işleme zamanını kısaltır. Ayrıca CNC dik işlem merkezi ile alüminyum gibi hafif metallerin ve paslanmaz çelik gibi malzemelerin yüksek hızlı kesilmesi sağlanabilir.

Üç boyutlu işleme

Fanuc ROBODRILL CNC freze makinaları; plastik modeller, elektrotlar ve hassas parçalar için yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli cnc işleme yapar. Freze tezgahı, NURBS interpolasyon ve çok kısa doğru parçacıklarından oluşan program ile kısa sürede pürüzsüz bir yüzey sağlar.

Küçük ve derin delik delme

FANUC ROBODRILL CNC dik işleme merkezi ile delik çapından 30 kat daha derin delik ve 0.1 mm çapta küçük delik delinebilir.

Çapak alma ve pah kesme

FANUC ROBODRILL kalıpçı freze ile kusursuz, yüksek hızlı kontürleme sayesinde magnezyum kalıbı, dökme kalıbı, dövme ve dökme parçaları gibi özel parçalar için çapak alma ve pah kesme yapılabilir.

4 eksen ve 5 eksen uygulamalar

FANUC CNC işleme merkezi ile karmaşık yapılardaki parçaların tek bağlamada işlenebilmesi için 4 eksen ya da 5 eksen uygulamaları yapılabilmektedir.