Tandem Takım Tezgahları Ürünler:

Index Traub otomat ve kayar otomatlar

Cnc tornalama alanında dünyada lider olan INDEX grup firması, bünyesinde, Index otomatik torna tezgahları, çok milli CNC ve Traub kayar otomat tezgahlarını barındırmaktadır. Hermann Hann tarafından 1914 yılında kurulan Index firması 1975 yılında çok milli torna tezgahlarını üretmeye başlamıştır. 1997 yılında Traub firmasını da satın alarak birlikte müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedeflemiştir.

Yüksek Alman teknolojisine sahip, kolay kullanılan ve bilgisayar kontrollü olan Index-Traub tezgahlar komple işlem teknolojileri ile yüksek verimli ve ekonomik üretim sağlar; özellikle karmaşık ve yüksek adetli iş parçalarının güvenilir bir şekilde üretimine imkan sunar.

Fanuc Robodrill Dik İşleme Merkezleri

1956 yılında Japonya’da Dr. S. Ibana tarafından kurulan firma Cnc ekipmanları ve robot üreticisidir. Fabrika otomasyonu alanında çözümler sunmaktadır ve dünyanın lider imalatçısıdır. Şirketin açılımı Fanuc Automation Numerical Control’dir.

Fanuc Robodrill Cnc Dik işleme Merkezi takım tezgahları sektöründe delme, frezeleme ve diş açma işlemlerini yüksek hız ve hassasiyette gerçekleştirir. Tandem firması kurulduğu zamandan beri Fanuc Robodrill tezgahı ve yedek parçası tedarikçisidir. Satış ve satış sonrası hizmet vermektedir.

Hwacheon Takım Tezgahları

2016 yılında bünyemize katılan Hwacheon firması 1952 yılında Kore’de kurulmuştur ve talaşlı imalat ve takım tezgahları alanında Cnc işleme ve torna tezgahları üretmektedir.

Kore takım tezgahları endüstrisinin en büyük üreticileri olan Doosan ve Hyundai ile birlikte ilk “Büyük üçlü” arasında yer almaktadır. İşlemede Vesta serisi, tornada Cutex ve Hi-tech modelleri ve kalıp işlemede Sirius modeli tanınmaktadır.

Hwacheon şans, kısmet anlamına gelen “Hwa” ve akıntı anlamında “cheon” kelimelerinden oluşmuştur ve başarıya giden yol anlamına gelmektedir.

Rosa taşlama tezgahları

Satıh Taşlama ve Profil Taşlama alanında lider olan Rosa S.p.A 1964 yılında Ermando Rosa tarafından kurulmuştur ancak firmanın tarihçesi 1890’lara kadar gitmektedir. Aileden gelen bilgi birikimini inovasyon ile birleştirerek, taşlama alanında teknolojik hedefleri yakalayarak, müşterilerimizin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Millutensil kalıp alıştırma presleri

Kalıp Alıştırma Presleri alanında dünya çapında tanınan Millutensil S.r.L. 1955 yılından dinamik bir aile şirketi olarak İtalya’da kurulmuştur. Müşteri odaklı olan firma, yenilikçi çözümler üreterek müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Küçük ebatlardaki Cnc kalıpları için BV serisi; orta ve büyük ebatlar için MIL serisi ve montaj&tamir&bakım için AM serisi tasarlanmıştır. Tandem firması 2008 yılından beri Millutensil firmasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür.

Hemburg sert tornalama tezgahları

Merkezi Hollanda’da olan Hembrug firması yüksek hassasiyette ve hızda sert tornalama tezgahları üreticisidir ve dünyada 50 yıldan fazladır bu tezgahların tasarımını, üretimini ve satışını yapmaktadır. İlk olarak Hembrug ismiyle 1939 yılında satılan bu tezgahlar tüm dünyada ultra finiş operasyonlarında özellikle sertleştirilmiş çelik için idealdir.

TAKIM TUTUCULAR VE İŞ BAĞLAMA EKİPMANLARI :

Kitagawa ayna ve divizörler

1937 yılında ilk Manuel aynayı üreten Japon menşeili Kitagawa firması parça sıkmada çözüm ortağımızdır ve Manuel ve Hidrolik aynalarda Dünya lideridir.

Kitagawa 4 eksen ve 5 eksen divizör, ayna yedek parça ve aksesuarlarını da sağlamaktadır.

Nakanishi yüksek hız kafaları

1930 yılında Japonya’da kurulan Nakanishi firması yüksek devirde kesim ve ilgili teknolojiler konusunda uzmanlaşmıştır. Dik işleme merkezlerinde 50.000 devire kadar olan Hes 510 ve 80.000 devire kadar olan Hes 810 hız kafaları kullanılırken; kayar otomatlarda Ispeed serisi en fazla bilinmektedir.

Tandem firması 2015 yılında Nakanishi ile sözleşme yaparak endüstriyel ürünler alanında Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olmuştur. Nakanishi tarafından eğitilen teknik kadrosu ile satış sonrası servis ve yedek parça desteği de vermektedir.

Witte vakum parça tutma sistemleri

Modüler fikstür sistemlerinin geliştirilmesinde lider olan Witte firması Almanya menşeli bir firmadır. İlk olarak fikstür alnında çözümler sunan firma daha sonrasında vakum parça tutma sistemlerini geliştirmiştir. Bu sistem vakum ile parçanın bağlanmasını ve tutulmasını sağlar ve özellikle alüminyum parçaları sıkmak için kullanılır. En çok kullanıldığı sektör havacılık sektörüdür.

1969 yılından kurulduğu zamandan beri öncelikli olarak güvenilir ve inovatif bir marka olmayı hedeflemiştir.

Mst Takım tutucu sistemleri

Japon menşeili MST firması hassas takım üreticisidir. Sabit ve açılı kafaları ile frezeleme, delme ve kanal açma işlemlerinde mühendislik çözümleri sunmaktadır.