Nakanishi Yüksek Devirli Hız kafası ve Mikro taşlama Tutucuları

Nakanishi Elektrikli Hız Kafaları

Tandem Takım Tezgahları, temsilciliğini yaptığı ve alanında dünya lideri olan yüksek kaliteli ürünlerine, Nakanishi marka elektrikli motor tutucularını da (elektrikli hız kafaları) ekleyerek, güncel ve güvenilir mühendislik çözümleri üretmeye devam etmektedir.

Nakanishi 1930 yılında Japonya’da kurulmuş ve yüksek devirde kesim ve ilgili teknolojiler konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.

Takım tezgahlarında tutucu formunda 80.000 devir /dakika 300W değerlerine kadar çalışabilen “HES 510 ve 810” spindle hız kafaları modelleri bulunmaktadır. Çalışma prensibinde tutucu içine yerleştirilmiş olan fırçasız motor yüksek devir gerektiren uygulamalar için sunulmaktadır. Bu şekildeki motorlu tutucuların iş mili üzerine tezgah magazininden diğer takım tutucular gibi yerleşmesi mümkündür. Cnc hız kafaları sayesinde, tezgah iş mili dönmeksizin çalıştığı için tezgahtan kaynaklanabilecek salgı ve diğer olumsuz etkiler de önlenmiş olmaktadır. Nakanishi motor tutucularda (CNC hız kafaları) salgı değeri 1µm altında ve 6mm’ye kadar pens kullanılabilmektedir. Kayar otomatlarda da kullanım alanı vardır.

Torna tezgahları, otomatlar ve her türlü robot ve özel uygulamalar için montajı kolay 60.000 devir/dakika’ya kadar “iSpeed3” de özellikle düşük çapta yüksek devir gerektiren operasyonlarda çözüm sunmaktadır. Japon markası olan Nakanishi Hız kafası (motor tutucu) videoları için lütfen yukarıdaki linke bakınız ve cnc hız kafası fiyatları için bizimle irtibata geçiniz.

Tandem Takım Tezgahları , Nakanishi Japon spindle hız kafası ürünleri için uzman kadrosu ile satış sonrası ve montaj servis hizmeti vererek müşterilerimize her zaman destek olmaya da devam etmektedir.

Mikro Tutucular ve Araçlar:

Yüksek Hassasiyet, Kolay kullanım, Dayanıklılık, Verimlilik ,sessiz çalışma ….

Nakanishi firması, 1930 yılından kurulduğundan bu zamana kadar, diş alanında ve mikro havalı türbinlerinin gelişimindeki bilgi birikimini yüksek hassasiyette taşlama ve cilalama sağlayarak zanaat ve kuyumculuk / mücevherat alanında da kullanabilme imkanı sağlamaktadır. Nakanishi marka yüksek performanslı mikro taşlama tutucuları yüksek kalitede teknik donanımlı ürün olarak değerlendirilir. Piyasada hassas el taşı olarak adlandırlan ürün için üretici firma tanımı Mikro Taşlama Takımları olarak adlandırılmaktadır.

NSP 601 Impulse serisi 60000 devir/dakikaya kadar taşlama alanında yüksek verimlilik sağlar. Çok özel bir şekilde dizayn edilen hava motoru sayesinde yük altında bile hızı sabitleyerek taşlama ve cilalama operasyonlarında istikrarlıdır. Motor hızı yüksek olduğunda bile titreşimsiz çalışma sağlar.

Tutucunun şekli, hassas parmak dokunuşuna uygun bir şekilde tasarlanmıştır ve bu da kesici alet üzerinde kontrolü kolayca sağlar. Impulse NSP-601 modelinin ön kısmı paslanmaz çelikten yapılmıştır ve arka kısmı alüminyum karışımıdır. Susturuculu hava hortumu ile gürültü minimum düzeye indirilir. Hortumun bükülmesini ve ya dönmesini engellemek için 360 dereceli bükülmeyen bağlantı kablosu, motor ile hortumu bağlar. Standart olarak 3 mm çapında pens kullanmakla birlikte opsiyonel olarak da 2,35 mm ve 3,175 mm çapında da kullanılabilmektedir. Tutucuya yerleştirilen anahtar ile kesici aletlerin kolay bir şekilde değişimi sağlanır.

Düz giriş garantilidir. Pens aynasının 29 mm’ya kadar sıkılacak şekilde güvenli dizaynı, kesici aletin rotasyon hızını sabitler.

Impulse serisinin düz, 45 derecelik NA45-400 ve 90 derecelik NA90-230 modelleri de mevcuttur.