CNC Dik İşleme Merkezi nedir? Nasıl Çalışır? Kullanım Alanları

Cnc İşleme Merkezleri çeşitli iş parçalarının işlenmesi için tasarlanmış tezgahlardır. Bu tezgahlarda da cnc freze tezgahı gibi talaş kaldırma işlemi yapılmaktadır. Ancak bu tezgahlar frezeleme dışında delme, delik büyütme, kılavuz çekme, diş açma vb. işlemlerini de yapar. Yani bu tür Cnc tezgahlarına bağlanan iş parçası üzerindeki her türlü işlem tek bağlamada yapılabilir. Fanuc Cnc Dik işleme, Cnc Dikey işleme, Hwacheon yatay işleme, farklı cnc/siensi dik işleme merkezi  seçeneklerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Tandem Takım tezgahları bünyesinde en iyi cnc Dik işleme markasını barındırmaktadır. Bünyemizde Cnc dik işleme üretimi ve cnc dik işleme parça üretimi bulunmamaktadır ancak Cnc dik metal işleme, cnc dik torna işleme fiyatları ve cnc dik işleme tezgahı fiyatları için bize info@tandem.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sattığımız tezgahlar için her türlü orijinal yedek parça, dik torna tezgahı parçaları ve cnc freze parçaları tedariği de sağlamaktayız.

CNC Dik İşleme Merkezleri talaşlı üretim sektöründeki frezelerin en gelişmişidir.

Cnc Dik işleme Merkezleri genel CNC prensibi olarak, hedef sayısal koordinatlara tezgahın iş milinin takip etmesidir.

CNC Dik İşleme Merkezleri bilgisayar teknolojisi ile bütünleşmiştir. Bu yüzden kendi üzerinde bulunan harddiskleri üzerinden çalışabilmektedir.

CNC Dik İşleme Merkezleri ile CNC plastik kalıp imalatı, cnc kesme, işleme, delik delme, cnc frezeleme, diş çekme, cnc havuz boşaltma ve elle serbest çizimle belirlenen formların işlenmesi mümkündür. Üç boyutlu (3 Dimension) iş parçalarının ideal profil ve optimum özellikte işlenmeleri başarıyla gerçekleştirilir. Kullanılan kesiciler, uçları radyuslu ve yüksek kesme hızına sahip sert maden ve titanyum kaplı uçlardır.

CNC dik işleme tezgahı ile yapılan işlem, bilgisayar programı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bilgisayar desteği ile çalışan Cnc torna tezgahı/makinası ve dik işleme merkezi sayesinde tezgahın çalıştırılmasının, durdurulmasının, takım değiştirilmesinin, eksen hareketlerinin ve buna benzer tezgahın çalışması ile ilgili tüm işlerin bilgisayardaki bir kontrol ünitesi sayesinde otomatik olarak kontrol edilmesi sağlanır ve aynı hassasiyetle seri üretimi mümkün kılar.

Dik İşleme Merkezlerinin Kullanım Alanları: