5 Eksen Konfigürasyonları

5 eksen konfigürasyon çeşitlerinin hepsinin kendine özgü avantajları vardır. En önemli dikkat edilecek konular, sistemin rijitliği, çalışma hacmi ve sistem doğruluğudur.

Rijitlik, bütün freze tipi makinelerde istenen bir özelliktir. Bununla birlikte pozisyon doğruluğu artar ve yüksek işleme hızlarına müsaade edilir. Çalışma hacmi de tasarımda önemli bir konudur. Mafsal hareketlerinin alanıyla belirlenir. Bu sayede takımın parçaya en iyi şekilde yanaşarak maksimum işlenecek parça boyutu tespiti yapılır.

Doğruluk, 5 eksen makineler için kritik bir değerdir. Rotasyon eksenlerinde oluşacak pozisyon hataları uzunluk olarak büyük değerler verir.

Size en uygun 5 eksenli tezgah seçenekleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 3 eksen CNC, 4 eksen CNC, 5 eksen CNC tezgah modellerini, Cnc dikey işleme, CNC dikey torna ve Cnc torna çeşitlerini keşfetmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Satışınız yaptığımız tezgahlar ve Fanuc cnc torna tezgahları için cnc dik işlem program yazma desteği vermekteyiz.